Medvědí česnek plný vitaminů a energie – jak ho ale neznáte

Příroda v detailu skrývá umělecká díla. 

Makro fotografie nám může tyto úžasné obrazy přiblížit. To by jeden nevěřil…

Medvědí česnek se ojevuje i ve vysoké gastronomii, díky své delikátní jemně česnekové chuti.  Co to je, o čem to je a vůbec, to vše naleznete ve wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek_medv%C4%9Bd%C3%AD.

Co tam ale nenajdete, to je fantaskní struktura jeho květu, jenž tvoří dokonalý fraktál. Všimněte si ten nerozvinutý květ v podobě zeleného tulipánu, jak je každý vnitřní plný dalších a ten dalších menších a menších naprosto stejných bílých „tulipánů“.

Fraktál je množina, jejíž Hausdorffova dimenze je (ostře) větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jakogeometrický objekt, který má následující vlastnosti: je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv);

Mnoho přírodních tvarů je možné modelovat fraktální geometrií, například hory, mraky, sněhové vločky, řeky a nebo cévní systém. Krásným příkladem organického fraktálu je Romanesko. Zdroj: Wikipedie

Lubica Laurincova
Jelikož jsem od přírody zvědavá i kreativní, vždy jsem vše analyzovala, dokonce rozebírala, nebo "jenom" detailně studovala, abych věděla, jak to funguje. Proto pořád čtu a studuji: vše o jídle a jeho přípravě, zajímá mě také zdraví a psychologie, vesmír a kvantová fyzika, sci-fi, ale i zahrada, dizajn či zařizování interiérů. Nicméně mým nejoblíbenějším čtením byly vždy kuchařky a slovníky :)
Komentáře